Teknik direktör Bülent Yenihayat'la yollarını ayıran turuncu mavililerle 1,5 yıllık sözleşme imzalayan Yiğit, hedeflerini anlattı.

Nedim Yiğit, İskenderunspor'un köklü bir camia olduğunu, şampiyonluk yaşamak için İskenderunspor'u tercih ettiğini belirtti. Yiğit, ligde liderin dört puan gerisinde üçüncü sırada olduklarını hatırlattı.

"Türkiye'nin dikkatini çeken bir İskenderunspor var. En az birinci sıradaki takımlar kadar iddiamız var. Zaten bu potansiyele sahip bir takım kurulmuş. Bizden önce çalışan arkadaşlarımızın emeklerinin üzerine biraz daha eklemeler yapıp, biraz daha fazla çalışarak sezon sonunda bu güzel şehre şampiyonluk yaşatmak istiyoruz. Bizim en önce hedefimiz oynadığımız bütün oyunların galibi olmak. Amacımız seyri güzel, mutlu eden bir oyun."

"Potansiyelli oyuncuları üst liglere taşımak istiyoruz"

Takımdan ayrılacak ve sakatlıklarını atlatıp aralarına dönecek oyuncular bulunduğunu ifade eden Yiğit, 2-3 oyuncuyla transfer görüşmeleri yaptıklarını dile getirdi.

Yiğit, daha sonra oturmuş bir kadroyla planlı şekilde yollarına devam edeceklerini vurguladı. İskenderun'un yıllarca Türk futboluna oyuncular kazandıran bir şehir olduğunun altını çizen Yiğit, "Bu potansiyeli ortaya çıkartmak lazım. Potansiyelli oyuncuları üst liglere taşımak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yiğit, 2 Ocak'ta Antalya'da ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.