Sinan, milli takımdan arkadaşı Altay'la ilgili konuştu.

"Altay'ın Manchester United'da başarılı olacağına çok inanıyorum. Çok doğru bir adım attığını düşünüyorum. Doğru zamanda doğru adım attı. Orada kendini daha çok geliştirecektir ve daha üst seviyelere çıkacaktır. Türkiye'yi çok iyi temsil edeceğine inanıyorum."

35 yaşındaki kaleci, Belçika Ligi'nin ilk 8 haftasında galibiyet alamayan Westerlo'nun durumu hakkında konuştu.

"Şu an tam istediğimiz gibi sezona başlayamadık. Geçen sezon çok iyi bir sezon geçirmiştik. Ama çok çalışıyoruz, eminim en kısa sürede layık olduğumuz yerlere geleceğimizi düşünüyorum."

"Şampiyonluk hakkında konuşmak için erken olur"

Süper Lig'i yakından takip ettiğini belirten Sinan Bolat, şampiyonluk yarışıyla ilgili konuştu.

"Takımların çok sayıda transfer yapması rekabeti arttırdı. Çok büyük transferler yapıldı. Üst seviyede oyuncular Türkiye Ligi'ne geldi. Şampiyonluk hakkında konuşmak için erken olur. Ligin daha çok başındayız. Net bir takım söylemek için erken olur. Önümüzde çok iyi bir lig bizi bekliyor. Heyecanlı bir lig olacağını düşünüyorum. Sabırsızlıkla maçları bekliyorum."

Sinan Bolat'ın tercihi Icardi

Sinan, Süper Lig'e bu sezon çok önemli isimlerin katıldığını aktardı.

"Transferler arasında şu öne çıkıyor demek zor olur ama Galatasaray'da Icardi, Fenerbahçe'de Dzeko, Trabzonspor'da Pepe önemli isimler. Beşiktaş da büyük transferler yaptı. İnşallah hak edenin kazandığı sene olur."

Sinan, "Bu sezon Süper Lig'de çok önemli forvetler var. Icardi, Dzeko, Aboubakar, sence en tehlikelisi hangisi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Şu anda ön planda olan Icardi. Edin Dzeko ve Aboubakar da çok üst seviyede, kaliteli oyuncular ama şu an ön planda olan isim Icardi. Hepsi kalecileri zorlar ama Icardi'ye karşı oynamak güzel bir duygu olurdu."

Deneyimli file bekçisi, son olarak A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası şansını değerlendirdi.

"EURO 2024'e katılacağımıza çok inanıyorum. Ermenistan maçı vardı, yenseydik belki çok büyük adım atmış olurduk ama bence panik yapmaya gerek yok. 2024'e katılacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki maçları kazandığımız takdirde rahatlıkla katılacağımızı düşünüyorum."